Jak wiązać szalik męski? 2 słuszne sposoby

2024-10-07
Jak wiązać szalik męski? 2 słuszne sposoby

Zadajesz sobie pytanie, jak wiązać szalik męski, poznajesz w sieci 100 różnych sposobów i nadal nie wiesz, na który sposób wiązania się zdecydować? Mamy dla Ciebie dobrą informację. 

Naszym zdaniem Internet wymyśla niesamowicie wiele różnych pomysłów, jak zakładać szalik męski, a tak naprawdę dobre są tylko dwa sposoby. Jakie i dlaczego? Już spieszymy z odpowiedziami.  

Sposób, jak wiązać szalik męski numer 1: Elegancki 

Według nas to zdecydowanie najlepszy sposób wiązania szalika męskiego.

Wystarczy przełożyć szalik na kark i położyć jego końce na klatce piersiowej. Klatka piersiowa to tutaj słowo klucz, ponieważ osłonięte przed zimnem serce to więcej ciepła w całym ciele. 

Jeśli masz szalik z wełny najlepszego gatunku (tutaj kupisz szale z virgin wool o idealnym splocie i rozmiarze: męskie szaliki wełniane), to bez problemu będzie Ci ciepło nawet przy niższych temperaturach (przy 5 stopniach może Ci wystarczyć wełniana marynarka zamiast płaszcza).

W tym wariancie szalik lekko wystaje, eksponując nieco swój kolor i wzór. Dzięki niemu możesz ożywić stylizację, wprowadzić do stroju nowy kolor i wyróżnić się wśród osób, które nie znają mocy akcesoriów. 

Czy wiesz, że…

Męskie szale wełniane z tzw. virgin wool (wełna pozyskiwana z pierwszego golenia w życiu owcy) są bardzo cienkie i bardzo ciepłe. Wybierając tego rodzaju szalik, nie tylko będzie Ci naprawdę ciepło, ale także unikniesz tworzenia się grubej warstwy pod szyją. Gruby, odstający węzeł nie jest ani przyjemny, ani nie wygląda zbyt dobrze.

Sposób, jak wiązać szalik męski numer 2: Włoski 

Pierwszy sposób tzw. elegancki, możemy nazwać równie dobrze sposobem ogrzewającym, ponieważ wełna układa się na sercu i zabezpiecza je przed wychłodzeniem. Drugi z kolei, tzw. włoski, to innymi słowy sposób uszczelniający

W tym przypadku nie stawiamy na ciepło, a raczej osłaniamy się przed wiatrem czy deszczem. 

Aby wykonać takie wiązanie, wystarczy złożyć szalik na pół, a następnie przeciągnąć oba luźne końce przez powstałą pętlę i delikatnie zaciągnąć. Szalik powinien ciasno przylegać do szyi, ale nie być zbyt napięty, aby zapewnić wygodę i swobodę ruchów.

W tym wariancie zakładamy, że jest zimno, mamy na sobie już kilka warstw, a szalik nie ma dodawać kolejnej warstwy (jak w przypadku wiązania eleganckiego), a chroni nas przed powietrzem, które mogłoby wpadać od strony szyi pod płaszcz czy kurtkę. Przeczytaj też, jak nosić męskie szaliki i jak dobierać je kolorystycznie do kurtki czy płaszcza:

Jak nosić szalik męski?

Jeszcze jedna ważna sprawa…

Żeby powyższe sposoby były rzeczywiście skuteczne, to Twój wełniany szalik musi mieć odpowiednie wymiary. Na rynku można kupić wiele szalików, które są zbyt krótkie i szalik kończy się w momencie, kiedy chcemy zacisnąć pętelkę wg sposobu nr 2.

Szaliki wełniane od Dignito mają najlepszą, optymalną długość i szerokość. Testowaliśmy wiele rozmiarów szalików i podjęliśmy w tym zakresie przemyślaną decyzję. Możesz kupić jeden i go przetestować tutaj: Link 9/10 klientów dziwi się, jak to możliwe, że tak cienki szalik jest jednocześnie tak bardzo ciepły. Sekret? Jakość i splot wełny :) 

Jak wiązać szalik męski? Podsumowanie

Naszym zdaniem wiązania typu duży supeł/kokarda pod szyją to strata materiału, który moglibyśmy przeznaczyć do rzeczywistego ogrzania klatki piersiowej i zwiększenia swojego komfortu w zimne dni. Dlatego zachęcamy Cię do wykorzystywania 2 powyższych sposobów, dzięki którym nie tylko ułatwisz sobie całą sprawę, ale także będziesz wyglądać dobrze i z klasą. 

A jeśli masz pytania dotyczące szali, zawsze możesz napisać na info@dignito.pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 37 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-16
Błyskawiczna dostawa i świetna obsługa.
2023-06-07
Od zamówienia do odbioru ledwie 24 godziny
pixel